pedzel2.png

szukasz Profesjonalnych rozwiązań?

Wypełnij krótki formularz, a nasz doradca skontaktuje się  w możliwie krótkim czasie

 

 Formularz kontaktowy

Start > Start > Oferta specjalna > W walce z wilgocią

W walce z wilgocią

Wilgoć oraz skutki jej obecności są powszechnie znane. Bardzo trudne jest usuwanie uszkodzeń spowodowanych przez mikroorganizmy zasiedlające wilgotne środowiska. Znacznie skuteczniejsze i tańsze jest zapobieganie powstawaniu warunków sprzyjających rozwojowi pleśni czy bakterii. Posiadamy w swojej ofercie zarówno środki do ochrony przed wilgocią, jak również materiały do usuwania jej skutków.

 • GRZYBOSTOP - preparat przeznaczony jest do zwalczania grzybów i pleśni w materiałach budowlanych takich jak: zaprawy cementowo-wapienne, cementowe i betony. Charakteryzuje się wysoką skutecznością w zwalczaniu pleśni i grzybów niszczących strukturę materiałów budowlanych, głęboką penetracją w głąb materiałów budowlanych, takich jak: beton, zaprawy cementowe i cementowo-wapienne. Jest łatwy w stosowaniu. Nie jest wymagane użycie żadnego specjalistycznego sprzętu, dlatego prace odgrzybieniowe można wykonywać samodzielnie. Służy również do profesjonalnego odkażania zagrzybionych ścian budynków.
 • Wodorozcieńczalny akrylowy preparat gruntująco-impregnujący zalecany do gruntowania podłoży sypkich lub porowatych, takich jak np. beton komórkowy, tynki gipsowe i tradycyjne cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe. Do stosowania pod farby, kleje, szpachlówki wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dodatek środków konserwujących powoduje, że użycie tego preparatu chroni podłoże i przestrzeń pod warstwą nawierzchniową (tynkiem, farbą) przed zniszczeniami na skutek rozwoju pleśni w warunkach podwyższonej wilgotności.
 • Farba lateksowa przeznaczona do malowania wewnątrz pomieszczeń o zwiększonej wilgotności, jak łazienki, pomieszczenia produkcyjne i magazynowe (browary, mleczarnie, ubojnie). Daje matową powłokę odporną na zniszczenia spowodowane rozwojem pleśni i innych mikroorganizmów w warunkach podwyższonej wilgotności. Do stosowania na różne materiały budowlane, takie jak: tynki mineralne i polimerowe, beton, cegły, materiały drewnopochodne. Lekko zabrudzone powłoki można oczyścić przez delikatne przetarcie wilgotną szmatką.
 • Wodorozcieńczalna farba akrylowa do malowania wewnątrz i na zewnątrz. Zabezpiecza fasady budynków oraz pomieszczenia o zwiększonej wilgotności, jak: łazienki, browary, mleczarnie, rzeźnie, hale produkcyjne, magazyny itp., przed zniszczeniami spowodowanymi przez mikroorganizmy, gł. bakterie, pleśnie i glony. Może być stosowany na: tynk, beton, cegły, gips, drewno i materiały drewnopochodne, płyty kartonowo-gipsowe. Zabrudzoną powierzchnię można zmywać.
 • Specjalistyczna, wodorozcieńczalna farba do zawilgoconych wnętrz budynków. Przeznaczona jest do malowania tynków cementowych, cementowo-wapiennych, cegły i betonu, może być również stosowana na fasadach budynków pokrytych tynkami mineralnymi. Z powodu zdolności do utwardzania pod wpływem wilgoci, z doskonałym skutkiem może być używana do odnawiania niedokładnie wysuszonych budynków. Po wyschnięciu daje bardzo dobrze kryjącą, matową powłokę o wysokiej trwałości na czynniki atmosferyczne, wytrzymującą mycie wodą pod ciśnieniem. Posiada właściwości grzybobójcze.
 • Jednoskładnikowa elastyczna masa uszczelniająca (folia w płynie) przeznaczona do wykonywania hydroizolacji wewnętrznych i zewnętrznych ścian oraz stropów. Szczególnie przydatna jako bezspoinowa izolacja na płytach gipsowo-kartonowych, na które będą nakładane płytki ceramiczne. Po wyschnięciu tworzy warstwę nieprzepuszczalną dla wody. Wypełnia rysy włoskowate w podłożu. Obniża zagrożenie powstawania pęknięć materiałów okładzinowych, będących wynikiem różnej rozszerzalności cieplnej podłoża i okładzin, np. płytek ceramicznych.
 • Wysokociśnieniowa, elastyczna dwuskładnikowa masa dająca po wyschnięciu szczelną, mostkującą pęknięcia, twardniejącą hydraulicznie powłokę izolacyjną. Przeznaczona do uszczelniania zewnętrznych i wewnętrznych części budowli, narażonych na działanie wody (również pod ciśnieniem), jak np. tarasy i balkony (może być bezpośrednio okładana płytkami ceramicznymi), zewnętrzne ściany piwnic i fundamentów zagrożonych rysami skurczowymi, do uszczelniania: pływalni, zbiorników ścieków, zbiorników wody użytkowej, pomieszczeń myjni samochodowych.
 • Przeznaczona jest do uszczelniania zewnętrznych i wewnętrznych części budowli, elementów narażonych na działanie wody, w starym i nowym budownictwie. Folia hydroizolacyjna 2-składnikowa jest szczelną, mostkującą pęknięcia, twardniejącą hydraulicznie powłoką izolacyjną przeznaczoną do podłoży mineralnych.
 • SIL-GRUNT jest głęboko penetrującym, wodorozcieńczalnym preparatem przeznaczonym do gruntowania powierzchni budowlanych wewnątrz pomieszczeń (bez względu na stopień zawilgocenia) i na zewnątrz budynków. Powoduje podwyższenie przyczepności, wzmocnienie nośności, ujednolicenie chłonności i spójności podłoża, jednocześnie nie utrudniając procesu tzw. „oddychania”. Zapobiega przenikaniu przebarwień i plam. Zmniejsza zużycie farb nawierzchniowych. Powyższe cechy są wynikiem zastosowania rozdrobnionego polimeru o ekstremalnie małej wielkości cząstek (tzw. hydrozolu), które są wielokrotnie mniejsze niż stosowane w typowych gruntach akrylowych. Zapewnia to głęboką penetrację w porowate podłoże.
 • Elementy systemu hydroizolacyjnego przeznaczone do zabezpieczania łączeń przed przenikaniem wody i wilgoci, uszczelniania miejsc krytycznych w pomieszczeniach z przepływającą bezciśnieniowo wodą, takich jak łazienki, kabiny prysznicowe, kuchnie itp. Zapewniają elastyczne i wodoszczelne zabezpieczenia naroży, np. na styku dwóch ścian, ściany z podłoga, w narożnikach, przy kratkach ściekowych, krawędziach przejść rur instalacyjnych. Taśmy można stosować także przy izolowaniu tarasów i balkonów.
 • LATEX jest wodorozcieńczalną farbą lateksową przeznaczoną do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe, ale też powierzchnie narażone na częsty kontakt z wilgocią: łazienki, ściany wokół basenów, kuchnie. Daje wodoodporną, elastyczną, gładką, bardzo dobrze kryjącą, śnieżnobiałą powłokę o wysokiej trwałości na różnorodnych materiałach budowlanych.
 • LATEX jest wodorozcieńczalną farbą lateksową przeznaczoną do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe, ale też powierzchnie narażone na częsty kontakt z wilgocią: łazienki, ściany wokół basenów, kuchnie. Daje wodoodporną, elastyczną, gładką, bardzo dobrze kryjącą, śnieżnobiałą powłokę o wysokiej trwałości na różnorodnych materiałach budowlanych.
 • LATEX jest wodorozcieńczalną farbą lateksową przeznaczoną do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe, ale też powierzchnie narażone na częsty kontakt z wilgocią: łazienki, ściany wokół basenów, kuchnie. Daje wodoodporną, elastyczną, gładką, szczególnie dobrze kryjącą, śnieżnobiałą powłokę o wysokiej trwałości na różnorodnych materiałach budowlanych.
 • Wodorozcieńczalna farba ceramiczna przeznaczona do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, kuchnie. Szczególne właściwości wynikają z zastosowania w farbie wyjątkowych materiałów ceramicznych. Wszelkie zabrudzenia usuwa się z niej łatwiej niż ze standardowych powłok. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach dla dzieci (ślady po kredkach, flamastrach, itp. łatwiej usunąć) oraz w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z bardzo natężonym ruchem komunikacyjnym.
 • LATEX SUPERMAT jest wodorozcieńczalną farbą lateksową przeznaczoną do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe, ale też powierzchnie narażone na częsty kontakt z wilgocią, jak: ściany łazie-nek, wokół basenów, w kuchniach.
 • BIEL-GRUNT jest wodorozcieńczalnym akrylowym gruntem przeznaczonym do pokrywania powierzchni budowlanych wewnątrz pomieszczeń, jak również na zewnątrz. Zalecany jest do stosowania pod wysokiej jakości farby lateksowe, zwykłe farby emulsyjne, ciężkie tapety winylowe i z włókna szklanego, płytki ceramiczne ścienne i podłogowe. Daje po wyschnięciu przezroczystą warstwę. Może być stosowany na różnorodne materiały budowlane. Prawidłowo zastosowany powoduje podwyższenie przyczepności, ujednolicenie chłonności i spójności podłoża, jednocześnie nie utrudniając procesu tzw. „oddychania ścian”.
 • Śnieżnobiała gładź tynkowa na bazie białego cementu do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Przeznaczona do wygładzania powierzchni betonowych, drewnianych i drewnopochodnych, płyt gipsowo-kartonowych. Jest masą bardzo plastyczną o dużej wytrzymałości. Zapewnia jednokrotne krycie większości farb bez potrzeby gruntowania.

DRYPROTECH to efektywny sposób osuszania murów i fundamentów

Problemy związane z obecnością wody i wilgoci w ścianach budynków są zjawiskiem powszechnie występującym szczególnie w obiektach starych, których fundamenty pozbawione są poziomych i pionowych izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych.

Innowacyjna technologia dryPROTECH służy do osuszania, konsolidowania i hydrofobizacji starych, mokrych murów z cegły, betonu i gazobetonu oraz usuwania z nich glonów, grzybów i innych mikroorganizmów.
Zasadniczymi składnikami systemu są preparaty HERMON, które mają postać wodnych roztworów. Istota działania preparatów sprowadza się do wykorzystania wody zawartej wewnątrz muru jako ich nośnika. W sposób zasadniczy odróżnia go to od innych, popularnych preparatów hydrofobizujących, które w większości przypadków działają powierzchniowo lub głębokość ich penetracji (wnikania w podłoże) jest ograniczona.

Więcej na stronie DRYPROTECH

 • Wodorozcieńczalna farba SILANIT W przeznaczona jest do malowania tynków cementowych, cementowo-wapiennych, renowacyjnych, cegły i betonu. Podstawowym obszarem zastosowań farby to zawilgocone pomieszczenia, ale może być stosowana również na fasadach budynków pokrytych tynkami mineralnymi.
 • Farba cementowa przeznaczona do malowania tynków cementowych, cementowo-wapiennych, cegły i betonu. Zalecana do fasad i wilgotnych wnętrz budynków. Po wyschnięciu wytrzymuje mycie wodą pod ciśnieniem, jednocześnie zachowując dobrą paraprzepuszczalność. Parametrami porównywalna jest z farbą silikatową. Silanit 100 jest jedną z nielicznych farb, które można stosować na świeże tynki. Dostępne kolory: żółty, piaskowy, beżowy, łososiowy, oranżowy, różowy, zielony, błękitny, oliwkowy, szary. Zapewnia jednokrotne krycie.
 • Śnieżnobiała gładź tynkowa na bazie białego cementu do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Przeznaczona do wygładzania powierzchni betonowych, drewnianych i drewnopochodnych, płyt gipsowo-kartonowych. Jest masą bardzo plastyczną o dużej wytrzymałości. Zapewnia jednokrotne krycie większości farb bez potrzeby gruntowania.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.