pedzel2.png

szukasz Profesjonalnych rozwiązań?

Wypełnij krótki formularz, a nasz doradca skontaktuje się  w możliwie krótkim czasie

 

 Formularz kontaktowy

Start > Start > Oferta specjalna > Służba zdrowia

Służba zdrowia

Oferta dla służby zdrowia

Wyjątkowym obszarem zastosowania wyrobów chemii budowlanej są obiekty określane ogólnym terminem - „obiektów służby zdrowia”. Wymagania stawiane wyrobom budowlanym stosowanym w tym sektorze zostały określone w „Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej” (Dz. U. nr 213, poz. 1568) wydane na podstawie ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. nr 91, poz. 408 z późn, zm.). Wiele produktów doskonale sprawdzających się w budownictwie ogólnym nie może być stosowanych w pomieszczeniach, w których prowadzi się działalność związaną z ochroną zdrowia.

Zgodnie z tym rozporządzeniem pomieszczenia takie zostały podzielone na różne grupy w zależności od stawianych wymagań sanitarnych. Niektóre z nich mogą być malowane zwykłymi farbami stosowanymi w budownictwie ogólnym, ale wiele z pomieszczeń można malować tylko wyrobami umożliwiającymi ich mycie i dezynfekcję.

Dla takich specjalnych wymagań polecamy poniższe wyroby:

Farby higieniczne. Produkty o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Swoje właściwości ochronne zachowują przez cały okres użytkowania. Do zastosowania w miejscach, gdzie wymagana jest wyjątkowa czystość, higiena i zabezpieczenie przeciwbakteryjne, np. w szpitalach i innych obiektach służby zdrowia, w przemyśle spożywczym, łazienkach, w pomieszczeniach basenów itp. Powłoki charakteryzują się wysoką odpornością na szorowanie i ścieranie oraz czyszczenie środkami dezynfekcyjnymi.

 • Wodorozcieńczalna farba lateksowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania. Farba zawiera nanocząstki srebra, które nadają produktowi właściwości bakterio- i grzybobójcze. W odróżnieniu od innych produktów fotokatalitycznych nie wymaga ciągłego naświetlania w celu aktywacji. Silne działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze zachodzi przy oświetleniu, jak również w całkowitej ciemności.
 • Wodorozcieńczalna farba lateksowa do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i częste zmywanie oraz wymagających ochrony przed mikroorganizmami. Zalecana do stosowania w obiektach służby zdrowia (szpitale, przychodnie) oraz w halach produkcyjnych i magazynowych, w tym przemysłu spożywczego (browary, gorzelnie, piekarnie, mleczarnie, masarnie, ubojnie, przetwórnie, rozlewnie). Daje satynową powłokę o właściwościach bakterio- i grzybobójczych, wodoodporną o wysokiej trwałości na: tynku, betonie, cegłach, gipsie, drewnie i materiałach drewnopochodnych, płytach kartonowo-gipsowych, tapetach. Zabrudzoną powierzchnię można zmywać wodą z dodatkiem detergentów przy pomocy szmatki lub miękkiej szczotki. Farba jest odporna na środki dezynfekcyjne.
 • Dwuskładnikowa wodorozcieńczalna farba epoksydowa do malowania powierzchni (ściany, posadzki) szczególnie narażonych na uszkodzenia i zabrudzenia oraz wymagających ochrony przed mikroorganizmami. Zalecana do stosowania w obiektach służby zdrowia (szpitale, przychodnie) oraz w halach produkcyjnych i magazynowych, w tym przemysłu spożywczego (browary, gorzelnie, piekarnie, mleczarnie, masarnie, ubojnie, przetwórnie, rozlewnie). Może być stosowana na różnorodne materiały budowlane, jak: beton, tynki, cegły, materiały drewnopochodne, oczyszczoną stal. Daje trwałą, wodoodporną, powłokę w znacznym stopniu odporną na czynniki chemiczne, w tym środki przeznaczone do dezynfekcji.

FARBY FOTOKATALITYCZNE TITANIUM IN i TITANIUM LX - wodorozcieńczalne farby przeznaczone do malowania powierzchni budowlanych wewnątrz pomieszczeń. Mogą być stosowane na różnorodne materiały budowlane, takie jak: tynk, beton, cegły, gips, płyty kartonowo-gipsowe, tapety papierowe i z włókna szklanego, dając jednorodne, dobrze kryjące, trwałe, odporne na szorowanie, matowe powłoki.

Zanieczyszczone mikroorganizmami powierzchnie nie tylko są trudne do utrzymania w czystości, ale stanowić mogą zagrożenie dla przebywających wśród nich ludzi. Gromadzą się one w ścianach i wyposażeniu pomieszczeń, odżywiając się składnikami brudu, którymi te powierzchnie są pokryte.

Wyroby fotokatalityczne ograniczają rozwój drobnoustrojów, stanowią doskonałe uzupełnienie środków chemicznych antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych, pomagają w ochronie pomieszczeń szczególnie wymagających sterylności, np. sal szpitalnych i zabiegowych, same nie stanowiąc zagrożenia. Wynika to z faktu, że ich właściwości biobójcze nie wynikają z obecności składników chemicznych.

W wyniku przebiegu procesu fotokatalitycznego, zachodzącego w obecności światła i tlenu (zawartego w powietrzu) oraz nanokatalizatora obecnego w farbie, utleniają zanieczyszczenia z powietrza do substancji nieszkodliwych dla zdrowia (głównie dwutlenku węgla i wody). Zjawisko zachodzi pod wpływem światła zarówno słonecznego, jak i sztucznego. Im większa powierzchnia pokryta jest materiałami fotokatalitycznymi, tym szybciej następuje eliminacja zanieczyszczeń z otoczenia.

 • Wodorozcieńczalna farba akrylowa przeznaczona do malowania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Daje matową powłokę o właściwościach antyalergicznych (neutralizującą obecne w powietrzu alergeny), dobrze kryjącą, przepuszczalną dla par i gazów. Może być stosowana na różnorodne materiały budowlane, jak: tynki mineralne i polimerowe (np. akrylowe), beton, cegły, gips, po odpowiednim zagruntowaniu – materiały drewnopochodne, tapety papierowe, w tym na tzw. rauhfazę. Jest odporna na szorowanie – zabrudzone powłoki można oczyścić przy pomocy szmatki lub miękkiej szczoteczki. Zawiera fotokatalizator uzyskiwany na drodze nano-technologii. Dostępna jest w wielu pastelowych kolorach.
 • Farba lateksowa do malowania pomieszczeń narażonych na zabrudzenia, z powierzchniami wymagającymi częstego zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej (biura, biblioteki, szkoły), pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne oraz narażone na kontakt z wilgocią: łazienki, ściany wokół basenów, kuchnie. Daje antyalergiczną, matową powłokę o wysokiej trwałości na: tynkach, betonie, cegłach, gipsie, płytach kartonowo-gipsowych. Farba jest odporna na środki dezynfekcyjne. Zawiera fotokatalizator, który nadaje produktowi właściwości bakterio- i grzybobójcze.
 • BIELLUX farba lateksowa o podwyższonej zdolności krycia, przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, obiektów użyteczności publicznej i służby zdrowia. Z oferowanych farb lateksowych wyróżnia się najwyższą przepuszczalnością dla par i gazów („oddychanie" ścian).
 • Wodorozcieńczalna farba lateksowa przeznaczona do malowania pomieszczeń mieszkalnych oraz powierzchni wymagających częstego zmywania, np. w obiektach użyteczności publicznej, pomieszczeniach służby zdrowia, gastronomicznych, hotelowych, biurach, urzędach, bibliotekach, szkołach, na korytarzach i klatkach schodowych.
 • LATEX jest wodorozcieńczalną farbą lateksową przeznaczoną do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe, ale też powierzchnie narażone na częsty kontakt z wilgocią: łazienki, ściany wokół basenów, kuchnie. Daje wodoodporną, elastyczną, gładką, bardzo dobrze kryjącą, śnieżnobiałą powłokę o wysokiej trwałości na różnorodnych materiałach budowlanych.
 • LATEX jest wodorozcieńczalną farbą lateksową przeznaczoną do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe, ale też powierzchnie narażone na częsty kontakt z wilgocią: łazienki, ściany wokół basenów, kuchnie. Daje wodoodporną, elastyczną, gładką, bardzo dobrze kryjącą, śnieżnobiałą powłokę o wysokiej trwałości na różnorodnych materiałach budowlanych.
 • LATEX jest wodorozcieńczalną farbą lateksową przeznaczoną do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe, ale też powierzchnie narażone na częsty kontakt z wilgocią: łazienki, ściany wokół basenów, kuchnie. Daje wodoodporną, elastyczną, gładką, szczególnie dobrze kryjącą, śnieżnobiałą powłokę o wysokiej trwałości na różnorodnych materiałach budowlanych.
 • Wodorozcieńczalna farba ceramiczna przeznaczona do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, kuchnie. Szczególne właściwości wynikają z zastosowania w farbie wyjątkowych materiałów ceramicznych. Wszelkie zabrudzenia usuwa się z niej łatwiej niż ze standardowych powłok. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach dla dzieci (ślady po kredkach, flamastrach, itp. łatwiej usunąć) oraz w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z bardzo natężonym ruchem komunikacyjnym.
 • LATEX SUPERMAT jest wodorozcieńczalną farbą lateksową przeznaczoną do malowania ścian i sufitów pomieszczeń szczególnie narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania, np. obiekty użyteczności publicznej: pomieszczenia służby zdrowia, gastronomiczne, halle hotelowe, biura, urzędy, biblioteki, szkoły, korytarze i klatki schodowe, ale też powierzchnie narażone na częsty kontakt z wilgocią, jak: ściany łazie-nek, wokół basenów, w kuchniach.

Do powierzchni betonowych i stalowych.

Wyroby posiadają Atest PZH dopuszczający powłoki do pośredniego kontaktu z żywnością oraz do bezpośredniego kontaktu z wodą przeznaczoną do spożycia.

 • Dwuskładnikowa wodorozcieńczalna farba epoksydowa do powierzchni szczególnie narażonych na uszkodzenia i zabrudzenia: obiekty użyteczności publicznej (szkoły, biura, dworce), służby zdrowia, gastronomiczne, hotelowe, garaże, myjnie samochodowe, korytarze i klatki schodowe oraz narażone na częsty kontakt z agresywnymi chemikaliami, np. posadzki hal produkcyjnych i magazynowych, hurtowni, w tym przemysłu spożywczego (browary, gorzelnie, piekarnie, mleczarnie, masarnie, ubojnie, przetwórnie, rozlewnie). Do malowania powierzchni betonowych oraz stalowych. Daje trwałą, wodoodporną powłokę odporną na czynniki chemiczne. Dostępne kolory: biały, szary jasny, szary średni, piaskowy, żółty, żółty ciemny, czerwony, czerwony tlenkowy, zielony, brązowy, błękitny, czarny.
 • Dwuskładnikowa wodorozcieńczalna farba epoksydowa do antykorozyjnego gruntowania powierzchni stalowych. Może być stosowany też na inne materiały budowlane, jak: powierzchnie betonowe (np. posadzki, konstrukcje, ogrodzenia, tarasy, filary, przęsła), tynk, cegły. Daje trwałą, wodoodporną, powłokę w znacznym stopniu odporną na czynniki chemiczne. Zawiera pigmenty antykorozyjne i inhibitory korozji na bazie surowców nie zawierających zwiazków ołowiu, chromu, kadmu. Dostępne kolory: szary, czerwony tlenkowy.
 • Dwuskładnikowy wodorozcieńczalny preparat epoksydowy do gruntowania powierzchni budowlanych wewnątrz i na zewnątrz. Zalecany pod wysokiej jakości farby epoksydowe wodorozcieńczalne. Może być stosowany na różnorodne materiały budowlane, jak: tynk, beton, cegły, gips, płyty kartonowo-gipsowe. Powoduje podwyższenie przyczepności, ujednolicenie chłonności i spójności podłoża. Szczególnie zalecany do gruntowania elementów betonowych, np. posadzki, powierzchnie konstrukcji betonowych.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.